Zakynthos

  • 0
001_recko_zakynthos_featured

Zakynthos

Tags : 


Mapa Itálie
Rozloha: 410 km2
Počet obyvatel: 38 596
Poloha: kraj Jónské ostrovy – západní část Řecka

Zakynthos (označovaný také jako Zante) je řecký ostrov, který se nachází v západním kraji Jónské ostrovy (Korfu, Lefkáda, Ithaka, Kefalonia a Zakynthos), ze kterých je právě Zakynthos třetí největší co se rozlohy týká. Na Zakynthosu si přijdou na své spíše milovníci písčitých pláží, které omývá úžasně modrá mořská voda. Nejsnadněji se sem dostanete letecky, přičemž let z Prahy na Zakynthos trvá přibližně 2 hodiny. Počítejte však s časovým posunem o 1 hodinu dopředu.

Na tomto hornatém ostrově najdete krásnou různorodou přírodu, díky čemuž si získal přívlastek „nejvíce zelený ostrov“ Řecka a také se často označuje jako „Ostrov vůní“ nebo „Ostrov květů“. Ne náhodou zde prý podle řecké mytologie trávili svůj volný čas řecký bůh Apollón a bohyně Artemis. Jižně od ostrova leží nejnižší bod ve Středozemním moři, který se nachází v hloubce 5 000 m.

Na ostrově Zakynthos můžete ochutnat olivy, mandle, hroznové víno, fíky, různé citrusy, zeleninu a známe rozinky Korintky.

Jednou z největších zajímavostí ostrovu Zakynthos je ohrožený druh želvy karety obecné, která klade vajíčka do písku na pláži Laganas každoročně od června do srpna, kdy je dokonce v noci nařízený zákaz vstupu na tuto pláž.

Zajímavá místa na ostrově: pláž Navagio, pláže Laganas a Gerakas, město Zante, Modré jeskyně, vesnice Anafonitria (klášter Panny Marie), mys Skináry, pláž Xigia (sirné prameny).


Komentáře