Na čtyřkolkách po Zakynthosu

  • 0
001_recko_zakynthos4kol_featured

Na čtyřkolkách po Zakynthosu

Tags : 

Na Zakynthosu je skvělé to, že téměř celý ostrov se dá projet na čtyřkolkách během pár dnů. V každém městečku je spousta půjčoven čtyřkolek, motorek, kol i aut. Cena za půjčení čtyřkolky se pohybuje v rozmezí 10-20 eur za den. Ke každé čtyřkolce se zpravidla půjčují také helmy, které jsou již v ceně. V některé půjčovně jsou k dispozici i mapy ostrova a pronajímatel čtyřkolek upozorní na zajímavá místa, rovněž poradí, které cestě se vyhnout nebo která cesta není pro čtyřkolku vhodná. Do čtyřkolek se tankuje pouze jeden druh pohonných hmot, na to však vždy upozorní pronajímatel. Cena za 1 litr je cca 1,7 eur. Obsah nádrže je zhruba 5 litrů a na tuto nádrž se dá ujet zhruba 80-100 km, záleží však na terénu. Neměla by se překračovat rychlost 45 km/hod, protože vyšší rychlostí můžete čtyřkolku přehřát a zničit.

Na Zakynthosu je zvykem, že se neustále troubí. Není to jak v Česku, že se troubí proto, že řidič něco udělal špatně, ale tam se troubí například proto, abyste věděli, že se proti vám v zatáčce vyřítí auto nebo autobus, že vás někdo bude předjíždět, když jste na čtyřkolce atd.

Při naší dovolené jsme na čtyřkolkách projeli v podstatě vše, co je na ostrově k vidění. Nejvíce je toho podél pobřeží, jelikož vnitrozemí ostrova je tvořeno pohořím. My jsme Zakynthos projeli za tři dny. První den jsme se vydali východně z Alykesu přes město Tsilivi do hlavního města Zakyntos. V tomto městě se nachází velký přístav, ze kterého se vyplouvá například na plavbu kolem celého ostrova. Ze Zakynthosu jsme pokračovali na Banana beach – nejluxusnější pláž na celém ostrově, která je placená. Nás ovšem daleko víc zaujala pláž Laganas, kde byl pozvolný vstup do moře, plno krásných mušlí a možnost zdarma zapůjčení plážových lehátek, pokud jste si v jedné tamní restauraci objednali jídlo. Tady končil náš první výletní den a vraceli jsme se zpátky do Alykesu. Další den jsme se vydali k sirným pramenům na pláži Xigia. Již z dálky podle charakteristického zápachu síry poznáte, že se k této pláži blížíte. Poté jsme pokračovali na západ do Anafonitrie, kde se nachází klášter Panny Marie, a odtud dále na vyhlídku, ze které je dechberoucí pohled na pláž Navagio. Naše cesta pokračovala přes Volimes až na nejsevernější bod ostrova, kde je maják a odkud je krásný výhled na ostrov Kefalonie. Odtud jsme se vrátili opět zpátky do Alykesu. Třetí den jsme navštívili městečko Tsilivi, které je ideální pro všechny, co chtějí nakupovat suvenýry. Podél hlavní silnice jsou mraky obchůdků, kde si vybere opravdu každý.

Výlety na čtyřkolce jsou opravdu zážitek a každému, kdo tento ostrov navštíví, doporučuju půjčit si je a ostrov si projet. Výlet na čtyřkolkách je ideální způsob, jak poznat téměř celý ostrov Zakynthos a za relativně dobrou cenu.

Zakynthos čtyřkolky

Autor: Radka


Komentáře