Pláž Navagio

  • 0
001_Recko_Navagio_17

Pláž Navagio

Tags : 

Pláž Navagio (Navagio beach) je nejznámější pláží na ostrově Zakynthos, na kterou se turisté dostanou pouze lodí. Denně sem připlují desítky lodí s turisty. V roce 1983 zde ztroskotala loď pašeráků, kteří prý převáželi cigarety a alkohol. Úředníci ostrova nechali tuto loď svému osudu. Nikdo nečekal, že se z tohoto vraku lodi stane turistická atrakce, kvůli které bude na ostrov jezdit spousta turistů.
Snad každého zaujme tyrkysově modrá voda, která je následkem lomu světla. V kontrastu s malými kamínky, které vypadají jako bílý písek, tvoří neuvěřitelný dojem.
Na pláž Navagio je krásný pohled z vyhlídky na útesu, která je ve výšce zhruba 170 metrů. Tato vyhlídka se nachází kousek od obce Anafonitria.

Během dovolené na ostrově Zakynthos jsme nejprve navštívili vyhlídku a až další den jsme se vydali na okružní plavbu po moři, která zahrnovala i zastávku na pláži Navagio. Musím se upřímně přiznat, že daleko větší dojem na mě udělal pohled z vyhlídky, kdy se z výšky skoro 200 metrů díváte dolů a užíváte si výhled na útesy, moře a kontrast úžasně azurové vody s bílou pláží. Když jsme pak byli další den na lodi a blížili se k pláži, ten pohled je rovněž moc hezký, ale čím jste blíž, tím víc si uvědomujete, že ten vrak je vlastně jen hromada zrezivělého železa na pláži. Rovněž písek na pláži není tak úplně písek, ale spíše to jsou bílé kamínky, po kterých se celkem nepříjemně chodí naboso a dostanou se vám opravdu všude. Navíc každých cca 15 minut připluje další loď s turisty a z pláže Navagio se rázem stává takové jedno velké mraveniště, kde si nemůžete ani pořádně v klidu lehnout na osušku, aniž by kolem vás nebo po vás někdo nešlapal.
Koupání je spíše pro otužilce, protože voda je zde opravdu dost studená. Při vstupu do moře člověk velmi rychle ztrácí „pevnou půdu pod nohama“ kvůli strmému přístupu do vody.
I přes všechna tato negativa je výlet opravdový zážitek a určitě by si ho neměl nechat ujít nikdo, kdo se rozhodne pro dovolenou na nádherně zeleném ostrově Zakynthos.

 

Autor: Radka


Komentáře