Velké mechové jezírko Rejvíz

  • 1
007-rejviz-preview

Velké mechové jezírko Rejvíz

Tags : 

Vesnička Rejvíz se nachází mezi městy Jeseník a Zlaté Hory. Její hlavní turistickou zajímavostí je Velké mechové jezírko, ke kterému vás provede naučná stezka. Pokud zaparkujete na placeném parkovišti přímo na začátku cesty, tak vás čeká opravdu krátká procházka, která je i se zpáteční cestou dlouhá 4,8 km.

Detail celé trasy lze vidět na Mapy.cz: https://mapy.cz/s/HmmB

TrasaZdroj: Mapy.cz
Zhruba v půli cesty zjistíte, čím bude tato procházka jedinečná. Naučná stezka vede přes rozsáhlé území rašelinišť, proto je cesta tvořena dřevěným povalovým chodníkem až k Velkému mechovému jezírku. Pokud výlet absolvujete na kole, tak zde nezapomeňte sesednout z kola, protože cesta je určena pouze pro pěší.

Cesta k Velkému mechovému jezírku
 

Po krátké cestě již po dřevěném chodníku dojdete k chatce, kde zaplatíte vstupné 30 kč a můžete si také zakoupit některý z mnoha suvenýrů. Po zaplacení vstupného se již vydáte na cestu k Velkému mechovému jezírku. Po cestě sledujte okolí tvořené rašeliništěm a zajímavým lesním porostem. U Velkého mechového jezírka stojí dřevěné molo, kde si lze sednout a kochat se výhledem na jezírko.

Molo u Velkého mechového jezírka
 

Cestou zpátky se na rozcestí můžete vydat po zelené čárkované trase (viz Mapy.cz: https://mapy.cz/s/Hmxj), která vede kolem pomníku obětem 1. světové války. Tento pomník byl postaven v roce 1929.

Pomník obětem 1. světové války
 

Pokud máte nějaké dotazy, připomínky, nebo vlastní zkušenosti, tak je určitě napište do komentářů :-)

Autor: Martin T

Rejvíz – Velké mechové jezírko

1 Comment

Petr

Květen 21, 2016at 11:12 pm

Byli jsme v Restauraci Rejvíz na polévku a byla dobrá. Viděli jsme i místní borůvkové knedlíky, které asi taky stály za vyzkoušení, ale byli jsme v restauraci dopoledne před cestou, tak jsme nechtěli ještě obědvat. Potom jsme jedli v uvedené eko farmě Orlí vrch Rejvíz, kde taky vaří dobře, ale asi si tam každý nemusí vybrat.

Komentáře