Recenze fotoknihy od společnosti Saal

  • 0
fotokniha_preview

Recenze fotoknihy od společnosti Saal

Tags : 

Chtěla bych se podělit o svou zkušenost s fotoknihou od společnosti Saal Digital, která se mi v nedávné době naskytla. Jednalo se o promo akci  v podobě dárkového poukazu, za což zároveň společnosti děkuji.

Prvním krokem je stažení editoru do počítače a poté spolu s ujasněnou představou o tématu a rozložení fotek můžete začít vkládat. K samotnému editoru nemám žádné zásadní výtky, pouze jednu maličkou, která je ale spíše zanedbatelná, týká se samotné úpravy fotografie a lze vyřešit v jiném foto-editoru. Jedná se o nemožnost vyrovnání křivě pořízené fotografie. Ovládání i orientace v programu je velmi intuitivní a vyhovovalo mi.

Pro svoji fotoknihu jsem si zvolila následující parametry:

  • rozměr 15 x 21 cm
  • pevná lesklá vazba bez vatování
  • bez čárového kódu
  • 26 vnitřních stran v lesku

 

fotokniha2

Zvolila jsem obyčejné rozvržení fotografií ke kraji, bez rámečků, přičemž nejvíce z nich jsou po dvou na straně a jedna fotografie je přes celou dvoustranu. Počet stran, v mém případě 26, je počítán včetně strany, která je po otevření vlepená k pevné vazbě a na kterou lze také vložit fotografii, text či grafiku. Já jsem ji ponechala prázdnou bílou, protože jsem si neuvědomila, kvůli zkušenosti s konkurencí, že na ni lze u Saalu vkládat.

Knihu jsem dokončila a odeslala v neděli večer a hned následující čtvrtek jsem si ji převzala od přepravní společnosti. Zpracování a doručení bylo tedy opravdu velmi rychlé. Knížka byla dobře zabalená v pěnové fólii a vložená v pevném kartonovém obalu – dostatečně chráněné proti poškození při přepravě.

Trochu mě překvapilo, že rozměr vazby je 15 x 20 cm místo zvolených 15 x 21 cm. Možná by bylo vhodnější uvádět skutečný rozměr, aby si zákazník pro sebe nekladl zbytečné dotazy, proč je kniha na výšku o 1 cm menší.

Samotné zpracování a kvalitu fotoknihy musím velmi pochválit. Byla jsem nadšená a mile překvapená. Předem chci ještě zmínit, že jsem vkládala výběr fotografií pořizovaných od roku 2007, focených na horší i lepší kompaktní fotoaparáty a dvě zrcadlovky. Vnitřní fotografie nejsou žádným způsobem upravované, přesto jsem s jejich kvalitou ve fotoknize velmi spokojená.

fotokniha4

Pro mě nejvíce zásadní a překvapivá vlastnost fotoknihy je plochá vazba, kterou společnost Saal Digital proklamuje. Na toto řešení jsem byla nejvíce zvědavá, než mi kniha dorazila. Překvapilo mne to a osobně toto shledávám jako zásadní argument proč fotoknihu od Saalu rozhodně ano! V mojí fotoknize nemám mnoho panoramatických fotografií přes dvoustranu, na kterých plochá vazba nejlépe vynikne, ale živě si je dovedu představit a jsem nadšená. Samotné stránky jsou pevné, což vychází z technického provedení právě zmiňované ploché vazby – každá strana se skládá ze dvou papírů, které jsou lepené k sobě. Při prohlížení mi pevné strany velmi vyhovují, protože budou zřejmě méně náchylné na pokrčení a zničení.

fotokniha3


Komentáře